Ma 2020. február 22. szombat, Gerzson napja van.

2017.május.17. Az Országos Rendőr főkapitányság és a Nemzetközi Migrációs Szervezet aláírta együttműködését a „Svájci-magyar együttműködés az emberkereskedelem áldozatainak referálása terén” című projekt kapcsán. Ennek keretében hazánkba látogattak a külföldi szervezetek képviselői. A nyíregyházi találkozónak a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola díszterme adott otthont, melynek szervezésében Egyesületünk is részt vett. Dr. Balogh Barnabás a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság főkapitány-helyettese egy prezentáció keretében beszélt a megyénket leginkább érintő bűncselekményekről. Kitért a nagyobb bűnesetekre, amik az utóbbi időben történtek, és természetesen szó esett az emberkereskedelemmel kapcsolatos megyei szintű tapasztalatokra is. Ezután dr. Kovács Attila Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának vezetője tartott előadást az iskolai prevenciók fontosságáról. A találkozó harmadik részében Egyesületünk szakmai vezetője mutatta be az eddigi munkásságunkat, amit az emberkereskedelem ellen folytatunk, majd az elkészített dokumentumfilmünket is levetítettük a látogatóknak. A találkozó végén egy interaktív beszélgetésre került sor, ahol a látottakról és hallottakról minden felmerült kérdést sikerült átbeszélni. Ezúton is köszönjük a lehetőséget!